Ana Sayfa Alkent 2000 Halı Yıkama

Alkent 2000 Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halının yıkanması, günümüzde çok önem taşımaktadır. Halılar yıkanırken özellikle toz alım işlemi ile başlamaktadır. Halılar profesyonel bir şekilde Alkent 2000 halı yıkama yerinde yıkanmaktadır. Burada yıkanan halılar, profesyonelce yıkanıp durulanmaktadır. Öncelikle, ön durulama yapılan halı arka yüzeyleri doğru işlemin devamı sağlanmaktadır. Daha sonra halı ikinci bir durulamaya tutulur. Bu halılar burada özel kimyasal deterjanlar dökülerek yıkanmaktadır. Özel deterjanlar halının en ince noktasına kadar erişmektedir.

 Halı Yıkama İşlemi Kaç Aşamadan Oluşmaktadır?

 Halılar, birçok işlemden geçerek birçok aşamadan oluşmaktadır. Ama bunu minimum düzeye indirirsek üç aşamadan oluşur. Burada yani Alkent 2000 halı yıkama merkezinde halılar ilk önce toz alınıp daha sonra yıkanıp bunun sonrasında durulama işlemini alınmaktadır. Buradaki halılar manuel ya da otomatik olarak yıkanmaktadır. Burada yıkanan halılar, lekelerin yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. Lekeler ne kadar çok yoğunsa halıları yapılan işlem o kadar fazla olmaktadır. Bundan dolayı gerekli bakım ve titizlik oldukça önemlidir.

 Halı Yıkama İşlemine Giren Halıların Üzerindeki Lekeler Çıkar mı?

 Buraya gönderilen halıların, hemen hepsinin lekesi çıkmaktadır. Yıkanan halıların lekesi çıkmazsa leke çözücü deterjanla uygulayarak tekrar otomatik makineler atılmaktadır. Lekeler öncelikle Alkent 2000 halı yıkama yerinde en detaylı şekilde çıkarılmaktadır. Lekeler çıkarıldıktan sonra burada durulama yapılmaktadır. Bu onların üstünde kesinlikle hiçbir deterjan tortusu kalmaması gerekmektedir. Burada öncelik olarak tutulan şeyler, fırçalar ve dönme hızlıdır. Fırçaların ve dönme hızlarının aynı anda senkronlu bir şekilde çalışmaları gerekmektedir. Bu işlem derinlemesine temizlik için oldukça önemlidir.

 Halı Yıkama Temizliğinin Düzenli Yapılması Önemli midir?

 Halılar ne kadar düzenli yıkanırsa, o kadar sağlıklı günlük olarak kullandığımız halıların içerisinde birçok kir barınmamaktadır. Bundan dolayı içerisindeki biriken kirler üst solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olabilmektedir. Bu yüzden halıların Alkent 2000 halı yıkama yerinde profesyonelce yıkanıp temizlenmesi çok önemlidir. Halılar ne kadar çok temizlenirse o kadar hijyenik olmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi oldukça önemlidir.

 Günlük olarak ne kadar halılar süpürürse de derinlemesine temizlik hiçbir şekilde sağlamamaktadır. Bundan dolayı halılar muhakkak düzenli bir şekilde yıkanmalıdır. Yıkanan halılar sayesinde daha sağlıklı bir şekilde yaşanmaktadır. Özellikle halılardan çıkmayan lekeler evde kişilerin kendi yıkaması ile çıkmamaktadır. Bu yüzden halılar kesinlikle yerinde yıkanmalıdır.

Konuşma Başlat
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba
alpakhaliyikama.com'dan ulaşıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz.