Ana Sayfa Kanarya Halı Yıkama

Kanarya Halı Yıkama

Kanarya Halı Yıkama

Halı, bir çok alanda kullanıldığı için hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Bu sebepten ötürü halı yıkama merkezleri ortaya çıkmıştır. Bu merkezlerden Kanarya halı yıkama merkezi tavsiye edilmektedir.

 Halı Nedir?

 Halı iplerin düğümlenmesi ile yapılan, yer örtüsü ve duvar süsü olarak kullanılan bir objedir. Yeri sıcak tutması ve estetik olması tercih edilme nedenleri arasında gösterilmektedir. Halının tarihçesine bakıldığında bilinen ilk halının Sibirya da bulunduğu görülmektedir. İlgili halı Sibirya’nın Altay Bölgesi içinde yapılan kazılarda bulunmuştur. Bu halının Türk düğümü ile yapıldığı düşünülmektedir. Bahsi geçen buluntunun MÖ. 4000′ li yıllara ait olduğu tahmınler arasındadır.

 Halının Düğümlenme Teknikleri

 Halı iplerin değişik düğümlenme şekilleri ile yapılmaktadır. Halının El ile dokunan ve makina üretimi ile yapılan olarak iki tane yapılış alternatifi bulunmaktadır. El ile dokunan halı el emeği olduğu için ve inceliğinden dolayı serin olduğundan tercih edilir. Makina üretimi ile yapılan halının bir çok alternatifi bulunur. Ve kullanışlıdır. Bu sebeplerden ötürü günümüzde ilgili halılar daha çok tercih edilmektedir.

 Halı Yıkama Çeşitleri

 Bilinen dört tane halı yıkama şekli mevcuttur. Her birinin ayrı ayrı avantajları vardır. Kanarya halı yıkama merkezi bu yöntemlerin kullanıldığı bir halı yıkama merkezidir.

 1.Köpük Yardımı İle Halı Yıkama

 İlgili işlem kolay uygulanabilir olması açısından tercih edilmektedir. Halı şampuanı döner başlıklı fırça yardımı ile işlem yapılacak halıya uygulanır. Sonrasında Yaklaşık iki saat boyunca şampuan ilgili halıda bekletilir. Devamında halıdaki kir vakumlu makina yardımı ile çekilir. Son olarak halı durulanıp kurumaya bırakılır.

 2. Kuru Temizleme

 Bu yöntem ile işlem yapılacak halıya deterjan, çözücü ve az miktar su içeren bir karışım dökülür. Bu karışımın halının üzerinde yarım saat bekletilmesi önerilmektedir. Bu aşamadan sonra halıda bekletilen toz elektrikli süpürge yardımı ile çekilerek işlem sonlandırılmış olur.

 3. Halının Derinlemesine Temizlenmesi

 Halıyı bu şekilde temizleme işlemi profesyonel halı yıkama merkezleri tarafından yapılmaktadır. İlgili merkezlerden biri olan Kanarya halı yıkama bu işlem için tavsiye edilmektedir. İlk aşama olarak bahsi geçen halının tozu alınır. Devamında otomatik halı yıkama makinalarında köpürtülür. Sonrasında işlemden geçen halılar durulanır. Son aşama olarak bu halılar kurutma odalarında kurumaya bırakılır.

Konuşma Başlat
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba
alpakhaliyikama.com'dan ulaşıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz.